РОЗЧЕПЛЮВАЧІ З ЕЛЕКТРОГІДРАВЛІЧНИМ СПОВІЛЬНЮВАЧЕМ ЯК ЗАСІБ ЕФЕКТИВНОГО ОБМЕЖЕННЯ АВАРІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2707-2096.2.2020.207379Ключові слова:
комутація, обмеження струмів, коротке замикання, перевантаження, магнітогідравлічний розчеплювач, вібрація, нагрів.Анотація
Метою цієї роботи є вирішення питання ефективного обмеження струмів короткого замикання та перевантаження враховуючи відповідним чином наявність особливих умов експлуатації комутаційного захисного обладнання, а саме – надлишкової вібрації та нагріву.У результаті теоретичних та експерементальних досліджень вже існуючих засобів і методів обмеження аварійних процесів встановлено, що, наразі підвищення ефективності певних конструктивних елементів захисту електричних апаратів – підвищується і експлуатаційна надійність комутаційного захисного обладнання в цілому.
Об’єднання в собі традиційного захисту від струмів короткого замикання – електромагнітний розчеплювач та захисту від струмів перевантаження – біметалевий розчеплювач, дозволяє підвищити ефективність обмеження аварійних процесів в особливих умовах експлуатації комутаційного обладнання, таких як надлишкова вібрація та нагрів.
В данній публікації розглянуто альтернативне конструктивне рішення принципу побудови захисту від струмів перевантаження та короткого замикання в автоматичних вимикачах, а саме використання комбінованованого розчеплювача з електрогідравлічним сповільнювачем. Також наведено порівняльний аналіз, теплових залежностей, та часо-струмових характеристик спрацювання вже існуючих конструктивних рішень захисту та запропонованого механізму, шляхом експериментальних досліджень. В публікації представлено конструкцію магнітогідравлічного розчеплювача та принцип його роботи.
Практична важливість запропонованого технічного рішення в порівнянні з використанням традиційних розчеплювачів у наступному: відсутність залежності від температури оточуючого середовища; можливість оперативного повторного включення після аварійної комутації; зменшення часу спрацювання в разі виникнення режиму перенавантаження; стабільність часо - струмових характеристик; стійкість до надлишкової вібрації. Враховуючи переваги використання розчеплювача з електрогідравлічним сповільненням в автоматичному вимикачі слід відзначити, що альтернативне технічне рішення захисту від аварійних режимів має перспективу технічного розвитку та вдосконалення в даному електротехнічному напрямку.
##submission.downloads##
Як цитувати
Побігайло, В. А., & Ліповий, В. (2020). РОЗЧЕПЛЮВАЧІ З ЕЛЕКТРОГІДРАВЛІЧНИМ СПОВІЛЬНЮВАЧЕМ ЯК ЗАСІБ ЕФЕКТИВНОГО ОБМЕЖЕННЯ АВАРІЙНИХ ПРОЦЕСІВ. Геоінженерія, (2). https://doi.org/10.20535/2707-2096.2.2020.207379
Номер
Розділ
Гірничі машини і енергетика
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали у інших виданнях за умови посилання на журнал "Геоінженерія" як на місце першої публікації та на Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" як на Видавця.
Автори несуть відповідальність за дотримання законів про авторське право. Важливо забезпечити, щоб жодна частина тексту чи ілюстрацій не з’являлась раніше і не повинна з’являтися в інших публікаціях без попереднього дозволу власника авторських прав.
Статті в журналі "Геоінженерія" публікуються на умовах ліцензії Creative Commons:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.